KONST / Litografier / Färglitografi 12746366
nr 1274 6366
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Gubbar i Trosa. Signerad, numrerad 65/310. Motivet: 32x47 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:08:16
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren